Nedejte se a bojujte

Všichni bychom se chtěli dožít co nejvyššího věku, ale představa některé choroby, která je s věkem spojená, nás naprosto děsí. Někdy ale není možné uchránit se vůči některým onemocněním. K nim bezesporu patří i zákeřný Alzheimer.Jeho zákeřnost tkví v tom, že dlouho nemusíme ani pozorovat, že už jsme onemocněli. Ve chvíli, kdy už si naše okolí začalo všímat, že není něco v pořádku, nemoc zpravidla propuká naplno. Alzheimerova choroba je příčinou nevratných změn v mozkových buňkách a úbytku mozkové hmoty. Tím pádem se člověk začne chovat zmateně a někdy ho to dohání až k nekontrolovatelným agresivním projevům.
alzheimerova choroba.jpg
·        První varování jsou výpadky paměti, za kterými následuje ztráta orientace ve známém prostředí.
Ačkoliv se toto onemocnění nedá současnou medicínou vyléčit, je zapotřebí proti němu zahájit včas boj. Jeho NÁSLEDKY SE TOTIŽ DAJÍ ALESPOŇ ODDÁLIT. Je tedy nezbytné při prvních příznacích navštívit lékaře, který doporučí další postup.
rozpad myšlenek.jpg

Zázrak nepřijde, ale pomoc ano

Dobrou zprávou je to, že nikdo nemusí být na tuto zákeřnou nemoc sám. Existuje mnoho center a domovů, které poskytují naprosté zázemí nemocným s Alzheimerem, stařeckou demencí nebo jiným projevem stáří. Rozhodně se už nejedná o dřívější „odkladiště“, ale o opravdový domov, ve kterém je empatie hlavním předpokladem.
·        Choroba může postihnout naprosto každého.
·        Proto není na místě stud nebo obavy z reakcí okolí.
veselé ženy.jpg
Častěji jsou postiženy ženy. Svou roli jistě hraje také dědičnost a životní styl. Pokud se jedná například o bývalého boxera, bude šance na propuknutí choroby násobena. Může dokonce přijít mnohem dříve. Lidé s vyšším vzděláním jsou více chráněni. To ale neznamená, že na ně nemůže nemoc zaútočit. Jen nepostihuje trénovaný mozek tak často. Pokud si ale takový vyhlédne, pak s ním nemá slitování a zaútočí na něj s daleko větší razancí.